Kiságyban elhelyezhető, pelenkára csiptethető vagy okoszokni?
A kétlapos, háromlapos légzésfigyelők érzékelőlapjait a matrac alá helyezzük. A Snuza Hero-t pelenkára tesszük, az Owlet Smart Sock-ot a baba lábára. Nézzük, melyiknek mi az előnye! Van-e hátránya?
A kiságyban elhelyezhető légzésfigyelők
Babysense, Milian, Angelcare, Baby Control, - ezek érzékelőlapjait a matrac alá, a kiságy rácsaira helyezzük. Az érzékelőlap alatt legyen teljesen sík a felület (ha szükséges, tegyünk be egy furnér vagy fa lapot, ami nagyobb az érzékelő lapnál.
Az érzékelő lapok (szenzorpadok) a bekapcsoló egységbe csatlakoznak. Bármilyen márkájú légzésfigyelőt használunk, fontos, hogy a baba a vezetéket ne érje el, és ne tudjon zsinórba belegabalyodni.
Előnye: egyszerű bekapcsolni.
Ha beteszem a babát az ágyba, egy gombbal bekapcsolom a légzésfigyelőt; ha kiveszem a babát az ágyból, egy gombbal kikapcsolom a légzésfigyelőt. Még félálomban is megugorható ez a feladat 😊
Hátránya, hogy csak fix kiságyban tudod használni.
Ha babafészekben használod, akkor fontos, hogy a babafészek ne érjen hozzá a felnőtt ágyhoz. Gondolj bele, a légzésfigyelőnek egy 2-3 kg súlyú baba éjjeli légzését is érzékelni kell: ha hozzáér a felnőtt ágyhoz, akkor a felnőttek forgolódását is érzékelheti.
Mire figyelj még a légzésfigyelő használatakor?
Zárj ki minden olyan külső forrást, ami mozgást kelt! Ventilátor, forgóka, rezgő ágy, ringó bölcső... Ezek nem jók! A légzésfigyelő úgy érzékelheti, mintha a baba lélegezne.
Milyen gyakran kell elemet cserélni a légzésfigyelőben?
Úgy tapasztaltam, hogy kb 2-3 havonta elég cseréni. A légzésfigyelő jelzi, ha merül az elem. Nem tölthető, hanem hagyományos elem szükséges.
Mobil légzésfigyelők
A pelenkára csíptethető légzésfigyelő (pl. Snuza Hero MD, Snuza Pico) előnye, hogy nem vagy egy fix alvóhelyhez kötve. Puha, lekerekített formája van, nem fogja nyomni a babát. Utazáshoz nagyon praktikus a kis méret miatt.
Nehézség lehet, hogy az alvó babára hogyan ügyeskedjük rá, anélkül, hogy felébresztenénk.
Figyelj arra, hogy a pelenkára csíptethető légzésfigyelő nem megbízható olyan esetben, ha a fekhely mozog. Magyarán autóban, sétálás közben babakocsiban – a légzésfigyelő bemérhet olyan mozgást, ami nem a babától származik.
Smart Sock (okos zokni) légzésfigyelő a baba lábára
Már idehaza is elérhető az Owlet Smart Sock (okos zokni), ami nyomon követi a baba pulzusát és véroxigénszintjét. Az Owlet mobilapp valós időben mutatja az összes mért adatot. Az okos zoknit a baba lábfejére kell feltenni, a puha anyag nem zavarja az alvásban.
Előnye, hogy az okos zoknival nem fix alvóhelyhez kötve, mégis nyomon tudod követni a baba alvását, légzését.
Hátránya, hogy be kell üzemelni (wifi, app, stb), így inkább azoknak ajánlom, ahol anyu-apu fogékony erre.
Olvasd el ezt is!
ÍGY HASZNÁLJUK A LÉGZÉSFIGYELŐT >>
Kedvelt termékeink: